Reklama

Reklama

Pleszew. Nasza młodzież uratowała w górach psa! "Byli bardzo poruszeni losem zwierzaka"

Opublikowano: czw, 8 lip 2021 16:00
Autor: | Zdjęcie: arch. OHP w Pleszewie

Pleszew. Nasza młodzież uratowała w górach psa! "Byli bardzo poruszeni losem zwierzaka" - Zdjęcie główne

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, która przebywa obecnie na wakacjach na Dolnym Śląsku - podczas jednej z górskich wycieczek uratowała na szlaku psa. | foto arch. OHP w Pleszewie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gdy jeden z psów odłączył się w górach od grupy i nie wiedział w jaki sposób dotrzeć do domu, młodzież z pleszewskiego OHP zareagowała natychmiast.

Reklama

Pleszew. Uczniowie z OHP uratowali psa

Młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, która przebywa obecnie na wakacjach na Dolnym Śląsku - podczas jednej z górskich wycieczek uratowała na szlaku psa. Zwierzę odłączyło się od swoich właścicieli i nie potrafiło samodzielnie ich odnaleźć. Po interwencji uczniów - czworonóg trafił jednak do opiekuna.

Jak zaznaczają władze placówki, wśród młodzieży z CKiW OHP w Pleszewie, która wyjechała na wakacje na obóz do Stronia Śląskiego - byli również uczestnicy zaangażowani w projekt w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności pod hasłem "Zwierzęta też mają prawo". Jego ideą jest krzewienie wśród społeczeństwa szacunku do czworonożnych przyjaciół i zachęcania do pomagania im. I uczniowie sami mieli okazję wykazać się podczas jednej z górskich wycieczek, na której spotkali na szlaku grupkę harcerzy wędrujących z dwoma młodymi psami.

 -  W pewnym momencie nasi podopieczni zauważyli, że jeden z psiaków odłączył się od grupy i nie wiedział, w jaki sposób dotrzeć do domu. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli bardzo poruszeni losem zwierzaka. Nie chcieli go zostawiać na pastwę losu, tym bardziej, że ten zaczął ufnie podążać za naszą  grupą. W związku z tym, że zwierzę miało adresówkę z numerem telefonu lecznicy, w której leczył go właściciel - uczniowie postanowili go odnaleźć - opowiada Joanna Gottowt, opiekun młodzieży.

Pleszew. Uczniowie z OHP uratowali psa

Opiekuna udało się zlokalizować, jednak ten.... nie miał ochoty na odebrania psa ze szlaku , twierdząc, że zwierzę wróci samo do domu. Tymczasem zdezorientowany czworonóg ani myślał szukać drogi powrotnej udając się z młodzieżą w dalszą podróż.

 - Po opuszczeniu górskiego szlaku znaleźliśmy się na asfaltowej drodze, gdzie psu bez opieki groziło śmiertelne niebezpieczeństwo. Nasi podopieczni postanowili ponownie skontaktować się z lecznicą, która tym razem nakłoniła właściciela do odebrania psa – uzupełnia  Joanna Gottowt.

Pleszew. Uczniowie z OHP uratowali psa

Na szczęście dla psa - podopieczni Centrum  wykazali się wzorową postawą i dużą odpowiedzialnością. Przy okazji dowiedzieli się, że zarówno ze względu na bezpieczeństwo psa jak i dzikich zwierząt - niedopuszczalne jest wędrowanie po górach z czworonogiem, nad którym nie ma się kontroli.

 - Z tej historii każdy powinien sam wyciągnąć wnioski co do zachowania właściciela. Nie mniej   bardzo nas cieszy wrażliwość naszej młodzieży na los zwierząt i jesteśmy z nich dumni. Mamy nadzieję, że inni będą brali przykład z naszych uczniów – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

    ciekawski

    wreszcie optymistyczna wiadomość brawo dla młodzieży i ich opiekunów